Levering i morgen - Ekstern lager
MacBook Air
Fuldstændigt flyvende.
| Kapabilitet | 1 År |
|---|---|
| Produkttype | Laptop |
| Brand | Apple |
| Produktfarve | Beige |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Skærm diagonal | 38,9 cm (15.3") |
| Skærmopløsning | 2880 x 1864 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Processorserie | Apple M |
| Processorproducent | Apple |
| Processormodel | M5 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Operativsystem installeret | macOS Tahoe |
| Batterikapacitet | 66,5 Wh |
| Vægt | 1,51 kg |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Product series | (M5, 2026) |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 35 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 72 W |